sozdanie-lichnogo-brenda

Чи відрізняється сьогоднішня модель бізнесу від звичних стандартів? Які маркетингові інструменти будуть ефективними завтра? Впевнені, що багато підприємців уже у пошуку нових рішень щодо просування. А ті, хто попереду всієї планети, впритул зайняті формуванням особистого бренду. Що це таке і навіщо він потрібний – відповіді у статті!

Особистий бренд — це спосіб створення образу компанії в очах клієнтів, за допомогою ставки на особу керівника (або ключових управлінців), спрямовану на максимальне охоплення цільової аудиторії. Які асоціації у вас виникають, коли чуєте імена: Білл Гейтс, Стів Джобс чи Ілон Маск? Коментарі зайві. Це і є прикладом ідеально сформованого особистого бренду.

Р2Р (Person to Person) – нова основа ведення бізнесу. За кожним брендом, кластером, магазином чи мафом стоїть конкретна людина. Покупці втомилися від безликості. Люди хочуть купувати у людей. Ті, хто зрозумів цю просту істину, вже скоро будуть на коні. Бренди західного ринку на всю використовують вигоди від розкручування особистості власника. Для нас поки що це нововведення, яке тільки набирає обертів. Ті фірми, які рухатимуться в ногу з часом, зможуть обійти конкурентів та вийти у Топ ніші.

Кому потрібний особистий бренд?

Особистий бренд — серйозна конкурентна перевага, про яку варто замислитись кожному підприємцю. Довіра та лояльність цільової аудиторії – кінцевий результат.

До якого юриста ви хотіли б звернутися: іменитого і розкрученого або до того, контору якого зустрінете по дорозі, якщо справа на мільйон? Саме з цієї причини у відомого адвоката — зазвичай черга. А ті, хто не приділяє належної уваги самопросуванню, так і не досягають кар’єрних висот.

Насамперед формувати особистий бренд слід тим, хто пропонує особисті послуги (адвокати, лікарі, копірайтери), представники сфери надання інтелектуальних послуг (коучи, викладачі), власники інтернет-бізнесу, представники преміум-сегменту, великі бренди.

До якого результату призводить розвиток особистого бренду?

Чітка продумана стратегія розвитку особистого бренду гарантовано призведе до наступних результатів:

Просування особистого бренду: ефективний посібник до дії

Отже, з чого почати формування результативного індивідуального бренду? Пропонуємо пройти наступні 12 кроків на шляху до успіху:

  1. Самоідентифікація. Перше, що потрібно зробити, визначиться хто ви є і яким хотіли б бути. Необхідно чітко розуміти, що для вас важливе; яких цінностей ви прагнете, які цілі ставите, які завдання клієнта зможете вирішити у вигляді своєї діяльності.
  2. Визначення ключового посилу, сильних та слабких сторін. Big Idea (глобальна ідея) – ось що має бачити клієнт у всіх ваших рекламних діях. Не менш важливо чесно визначити свої сильні та слабкі сторони як професіонала та експерта. А далі робити ставку на переваги і шукати шляхи самовдосконалення!
  3. Аналіз цільової аудиторії. Не варто розпорошуватися на всіх і вся. Ваша мета – лояльний та потенційний клієнт. Чітке визначення цільової аудиторії – половина успіху.
  4. Створення унікальної торгової пропозиції. Розберіться, чим ваша пропозиція, краще ніж у конкурентів. Аргументуйте, чому споживач повинен вибрати саме ваш товар, стоячи біля магазинної полиці. Розповідайте клієнту про переваги за першої зручної можливості.
  5. Вибір каналів зв’язку. Щоб розвивати власний бренд, вам не потрібно створювати 10 сайтів і стільки ж сторінок у соціальних мережах. Два три канали — цілком достатньо. Але тільки таких, яким віддає перевагу ваша цільова аудиторія. Вас мають почути!
  6. Складання контент-плану. Системне спілкування з потенційним клієнтом – найважливіше завдання під час створення особистого бренду. Продумайте частоту та тематику постів і дотримуйтесь графіка!
  7. Визначаємось із контентом. Що публікувати? Експертні думки, поради та рекомендації. Добре працюють кейси клієнтів. Не забувайте публікувати відеоуроки, огляди та особисті фотографії. Розбавте вміст головоломками або тестами. Відчиніть двері в залаштунки робочого процесу, поділіться особистим досвідом. Головне — будьте чесними з пілписчиком і публікуйте лише якісний та корисний контент.
  8. Соціальна взаємодія із клієнтом. Лайки, репости, коментарі… Підписчику приємна ваша увага!
  9. Створюємо візуальний медіаобраз. Як в інтернет-середовищі, так і в реальності! Бездоганний зовнішній вигляд і манери, жодних компрометуючих фотографій — заявка на успіх!
  10. Вивчаємо думку оточуючих. І оперативно реагуємо на негатив.
  11. Готуємося до нетворкінгу. Будьте завжди готові уявити себе у кращому світі. Наявність стильних візиток і кілька цікавих тем для спілкування — запас успішного бізнесмена.
  12. Виходимо у люди. Відвідуйте ті івенти, де зможете себе проявити та отримати вигоду!

На що розраховувати бізнесмену для формування особистого бренду?

Побудова особистого бренду – процес непростий, але вкрай цікавий та дуже результативний. Скільки часу потрібно? Досвідчені підприємці скажуть, що не менше ніж рік. Але впевнені, що кожен із них підтвердить, що особистий бренд — must have для учасника ринку в сучасних умовах!

Розвивати власний бренд — не означає піаритися. Самохвалів не люблять. Не переходьте межу від професіоналізму до марнослів’я. Сильний образ, що мотивує потенційного клієнта до лояльності та покупок – ось що отримає ваш бренд. Приступайте зараз і вже скоро ви залишите позаду конкурентів. Бажаємо успіху!